Jahôdky, jahôdky jahôdky… :-) + recept na super jahodový džemík

Ahojte všetci,

Trošku meškáme s ďalšou vychytávkou, keďže sme posledných pár dní mali veľmi nabitý program.

Vo piatok sme boli oberať jahôdky.  V Trakoviciach za Trnavou má firma Plantex veľké jahodové pole, kde si kedykoľvek cez deň môžete prísť obrať jahody. My sme sa tam vybrali s našou babkou a dedkom. Hanička bola od začiatku skvelý pomocník 🙂 behala medzi riadkami, hľadala jahôdky a podávala ich babke….samozrejme, aby jej ich babka umyla a šupla do pusinky:-) Našťastie sme tam natrafili na novú kamarátku, ktorá sa s Haničkou pekne zahrala a požičiavala jej hračky a my sme nakoniec nazbierali 10 kíl jahôd.

http://www.plantex.sk/plantex-zahrada/samozber/

Hanička bola nadšená z toľkej kopy, lebo jahôdky má veľmi rada (keď nefunguje žiadna potravina, jahody určite vždy spapá:-)). No a ja som bola “nadšená” z toho, kedy a ako tú kopu spracujem. Samozrejme, vrhla som sa na ne hneď v piatok večer a pri sporáku som strávila do druhej ráno. A pre Haničku máme pripravený super Jahodový kompót – do fľašiek som naložila jahody, pridala dve lyžičky hnedého nerafinovaného cukru, doplnila vodou a sterilizovala som to asi 10 minút v jemne viacej vode.

A pracujem aj na super džemíku pre Haničku – zdravom, a hlavne bez chémie. Na internete som našla super recept a rada sa s Vami o neho podelím:-)

Jahodový džem ako od babičky: Jahôdky (cca 1,3 kg už očistených), asi 100 až 150 gramov hnedého nerafinovaného cukru, citrónová šťava, 1 kyslé jablko.

Postupujte nasledovne: jahôdky poriadne pocukrujte, pridajte štipku soli pre zvýraznenie chuti ovocia a vytlačte na ne citrónovú šťavu (mne stačila z polky citróna). Nechajte odležať minimálne dve hodiny. Potom ich dajte do širokého, nízkeho hrnca, pridajte jedno olúpané a nastrúhané kyslé jablko (slúži namiesto pektínu na zahustenie) a pomaly priveďte do varu a odkryté varte na slabom plameni asi 20 minút. Občas premiešajte a hlavne lyžicou zbierajte penu, ktorá sa počas varenia tvorí. Potom plameň vypnite, nechajte vychladnúť a dajte do chladničky. Postup opakujte ešte po dva dni – každý deň budete pozorovať ako džem prirodzene hustne. Druhý deň však už musíte viac miešať, tvorí sa u menej peny. Tretí deň je konzistencia džemu najhustejšia a treba ho skoro stále miešať. Celkový čas varenia nemá prekročiť hodinu. Nakoniec na vychladený tanierik dáme trochu džemu, spravíme cestičku a keď sa nezleje máme hotovo. Ak je riedky pridáme citrónovú šťavu a ešte chvíľu povaríme. Horúce naplníme do fliaš a krátko sterilizujeme – asi 10 minút pri slabom vare.

Džem je úžasný, ale hlavne úplne vhodný pre detičky. takže Vám prajem veľa šťastia pri varení a nech sa vám dobre podarí. Keď ja dokončím svoju várku o dva dni, určite to všetko vyfotím a budete vidieť ako sa nám zadarilo. 🙂

Zajtra sa chystáme na Gurmán fest – festival dobrého jedla do Medickej záhrady v Bratislave. Tešíme sa veľmi na pochúťky, a dúfam, že tam nájdem nejaké zdravé papaníčko aj pre Haničku.

PS: Dnes sme nakúpili jogurtíky Acidko, ktoré nám poradila kamarátka Lívia, takže zajtra na raňajky testujeme a určite Vám sem o nich potom aj napíšeme.