Čerešničky, čerešničky, čerešne ….. – zaváranie trošku inak :-) + recept na čerešňový džem

……našťastie nám sa na ceste nevysypali, ale pekne sme ich cez víkend zavárali.

Hanička má čerešničky veľmi rada. Tak sa náš dedko s babkou na čerešničky vybrali, a to rovno na strom dedovej sesternice, čiže sme doma mali nefalšované domáce bio-čerešne. Podotýkam, že preto aj bola tá prestávka v písaní našich vychytávok. Po tom všetkom umývaní, preberaní, odkôstkovaní, zaváraní, miešaní a plnení mi už ruky vypovedali poslušnosť a vôbec sa im nechcelo nič písať. Tak to dúfam teraz dobehneme.

Ozaj radi zavárate? Asi zlá otázka, hlavne v prípade, ak všetko už teraz nájdeme aj na pultoch obchodov a hlavne šetríme čas. Na jednej strane je to super, žiadna piplačka s ovocím, žiadne upratovanie :-). Ale na druhej strane, s vlastnými zaváranými pohármi ste si na 1000% istí, že Vám tam nikto nepridal umelé farbivá, Éčka, alebo nebodaj náhradné sladidlá. Hlavne v kyslých uhorkách, ale už aj v niektorých džemoch som ich videla. Tiež, keď dbáte na svoju líniu, tak si viete vyregulovať aj množstvo cukru. A najhlavnejšie, viete čo dávate svojim deťom :-). Preto už máme doma jahodové kompóty a džemy, a teraz aj čerešňové. A samozrejme sa chystáme aj na marhuľky, broskyne a slivky. Tie posledné dve nám rastú v dedka v záhradke, takže super bio-domáce :-). Po marhuľky sa vyberieme na trh, alebo sem: www.freshmarket.sk. Kde sme marhuľky dostali kúpiť, Vám určite sem napíšeme.

Ale naspať k zaváraniu, a teda k našej vychytávke – skúšali ste už zavárať s hnedým cukrom? Ja som ešte minulý rok skúsila pár fľašiek broskýň, a uhoriek s trstinovým cukrom a boli super.  Trstinový cukor je určite oveľa lepšou voľbou pre zaváranie pre detičky, a nielen pre ne. Je nerafinovaný, čiže neprešiel chemickou úpravou, a v tele sa neukladá v takom množstve ako cukor biely. Navyše obsahuje melasu, ktorá je plná zdravých látok. Ak by ste si chceli viac prečítať o pozitívach trstinového cukru, tu je zaujímavý link: http://www.kankan.sk/pr-clanky/recepty/7-dovodov-preco-vyskusat-hnedy-trstinovy-cukor/207

 

V rámci mnohých typov trstinových cukrov s rôznym pôvodom, ja som našla na našich regáloch hneď dva slovenské cukrovary, ktoré tento cukor predávajú – Slovenské cukrovary zo Serede so značkou Korunný cukor a Považské cukrovary so značkou Sweet Family. Keďže sa tento cukor vyrába z cukrovej trstiny, ktorú na Slovensku nemáme, je zrejmé, že o čisto slovenský produkt nejde, podporujeme však aspoň naše Slovenské cukrovary, ktoré ho balia a distribuujú. Ak viete aj o iných Slovenských firmách, ktoré predávajú tento cukor, prosím napíšte nám do komentov aj infošku pre ostatných. Ďakujeme 🙂

Možno si teraz hovoríte, OK, cukor máme, ale čo želírujúci prípravok? Ako mi džem zhustne? Pochodila som niektoré obchody, a našla som želírovacie cukry alebo prípravky, ktoré obsahovali chémiu, ale vďaka internetu teraz zaváram s pektínom (dostať kúpiť v bio-obchodoch), alebo ešte lepšia je šťava z citróna či postrúhané kyslé jablko. Toto Vám zabezpečí, aby Váš džemík pekne zhustol a neroztekal sa.

A na záver ten recept 🙂

Na kompótik som do každej fľašky dala jednu až dve kopcovité polievkové lyžice trstinového cukru a pár kvapiek citrónovej šťavy (na lepšiu konzerváciu). Treba sterilizovať pri jemnom bublaní vody tak 5 minút.

Na džem: na 1 kilo očistených, odkôstkovaných čerešní dáme max 200 gramov cukru. Ovocie posypeme cukrom a necháme postáť aspoň dve hodinky, pekne pustí šťavu. Potom dáme variť, a hneď na začiatku pridáme šťavu z citróna. A varíme, zbierame penu a občas pomiešame. Ja som trošku čerešničky aj pomixovala, aby som skrátila dobu varenia. Ak Vám džem nehustne, môžete pridať ešte jedno nastrúhané jabĺčko. Keď bude konzistencia hustejšia (varila som asi dve hodinky a v neskoršej fáze som aj častejšie miešala), tak vypneme, nalejeme do pohárov, uzavrieme a schováme pekne pod deku na pár hodín, najlepšie cez noc. Džemík pekne “dôjde”.

Prajem Vám všetkým pekné zaváranie a hlavne DOBRÚ CHUŤ! 🙂