…a čo budeme chrumkať na prechádzke?

Ahojte všetci,

predpokladám, že aj Vám je v posledných dňoch taaaak teplo, ze sa Vám nič nechce. Presne tak ako mne. A ešte menej sa mi popravde chce tráviť za rozpáleným počítačom. Aj napriek tomu, že článočky sem píšem veľmi rada. Ale tých 35 stupňov o deviatej večer dokáže poriadne popresúvať rebríček hodnôt 🙂

Tiež teraz aj menej papáme, a snažíme sa s Haničkou vyhýbať dlhším prechádzkam po páliacom slnku, takže aj návštevy okolitých potravin sme mierne obmedzili. Našťastie sme však neprestali papať úplne, a ak už niekam ideme s kočíkom, alebo autom, tak doháňame zdravým chrumkaním jedlo.

Co to je zdravé chrumkanie? Určite poznáte kukuričné chrumky 🙂 Sú praktické, a hlavne sú úžasné v tom, že ich môžete dať dieťatku už od šiesteho mesiaca. Na chrumkách sme fičali dosť dlho, Hanička ich zbožňovala, a navyše sa dali super chrumkať aj bez zúbkov, keďže sme ich dlho nemali (no ani teraz ich nemáme veľa – stále iba dve dolné jednotky). Chrumiek je niekoľko druhov, my kupujeme samozrejme bez pridania soli. A našla som také, ktoré sú podlhovasté, nie sú veľmi tvrdé a rýchlo sa rozpúšťajú na jazyku, čiže preto sú vhodné aj pre menšie bábätká. Navyše sú slovenské 🙂 V sortimente má firma, ktorá ich vyrába (Apetit z Veľkého Kýru), aj solené chrumky a sladké ochutené.

Nesolene Kukuricne Chrumky

Po roku, keď už Hanička začala papať viac vecí nám naša kamoška poradila tyčinky Kinder Vest. Tiež sme ich našli v Kauflande. Sú podobné ako soletky, ale majú menej soli v zložení, a tiež nie sú posypané soľou, tak som jej ich aspoň nemusela “odsoľovať” 🙂

V poslednej dobe máme jednotku medzi kočíkovým chrumkaním, a sú to špaldové tyčinky od slovenskej firmy Biomila. Už sme od nich mali aj bio Slnečnicový olej, ktorý som používala na varenie a do príkrmov a šalátov a bol super. Takže som sa potešila, že Haničke veľmi chutia. Navyše sú zdravé zo špaldovej múky, bez nejakých zbytočných chemickych látok.

Takže takto si my chrumkáme, a dúfame, že si budete chrumkať tiež 🙂

Dobrú chuť!

PS: nabudúce si napíšeme aj niečo o špaldovej múke, aby ste vedeli aká je super zdravá ale aj chutná…