Zasa trošku infošiek k pitnému režimu.

Aj keď je v posledných dňoch trošku chladnejšie a upršanejšie počasie (hlavne tomu ochladeniu sa určite všetci tešíme 🙂 ), stále nesmieme zabúdať u našich drobcov na správny pitný režim. Nedávno som v obchode kúpila jahodové pitíčko pre Hanku. Bolo v takej šikovnej fľaške so sosáčikom, z ktorého teraz Hanička rada pije. Nedopatrením som si neprečítala zloženie a veru som potom Haničke radšej dala čistú vodu. Tento inkriminovaný nápoj vyrobený u našich susedov bol sladený tri krát – cukrom, glukózovým sirupom a aj stéviou… 🙂 sranda veliká povedala som si. Skutočne som netušila že cukor sa stáva nejakým menej sladkým a treba k nemu ešte pridávať. No v každom prípade som ten nápoj ochutnala a ochutnal ho aj náš tatinko a po pár glgoch putoval do výlevky. Chutil veľmi umelo, aj napriek tomu, že v ňom teda neboli konzervanty.

Včera večer som našla tento zaujímavý článoček na webe o “detskom” pitíčku, a len sa potvrdili moje teórie (všetci sa veľmi divíme prečo tak stúpa % detskej obezity). Najlepšia je predsa len čistá voda. Tak si nalejte pohár vodičky, hoďte si do nej kocku ľadu, prípadne pár kvapiek citróna a vychutnajte si ju pri čítaní článočku. A takú istú limonádku môžte spraviť aj svojim ratolestiam.

http://www.vitalia.cz/clanky/detska-piticka-oslazena-voda/

2 thoughts on “Zasa trošku infošiek k pitnému režimu.

  1. Skutočne nechápem matky, ktoré ešte kojencom kupujú “zaručene najlepší” detský čaj v lekárni. Alebo trošku väčším deťom “detské pitie”. Nikto mi nedokázal vysvetliť, prečo treba do detí liať sladké vody. Vari si niekto naozaj myslí, že ochutená voda s jahodami obsahuje nejaké jahody alebo extrakt z nich? Keď zjeme jahody, okrem jahodovej chuti sme do tela dostali aj ostatné látky z jahôd. Keď vypijeme vodu s príchuťou jahôd, okrem chuti pripomínajúcej jahody sme do seba nedostali nič. Aspoň nič užitočné a zdravé. A samozrejme cukor. Producenti priemyselných potravín naše deti takto postupne od malička učia na sladké chute a budujú v nich závislosť. A decko potom nie je schopné zjesť normálne ovocie alebo iné jedlo, lebo je málo sladké… A ako bolo v článku správne pripomenuté, rozširuje sa obezita a iné choroby.
    Nie je nad obyčajnú čistú vodu.
    Kupovanie “značkových” nápojov a sladkostí pre deti nie je znakom blahobytu rodiny, len symbolizuje nedostatok rozumu matky, ktorá zabíja svoje vlastné dieťa.

    Nezabúdajte, že sa dá dobre a zdravo žiť ľahko.

  2. Áno, súhlasím. S dcérou roky pijeme čistú vodu. Občas minerálku. A v lete si vody dochucujeme napr. bylinkami či ovocím v kockách ľadu :-)))

Comments are closed.