“čučoriedky, brusnice, mám ich vyše čapice”….

Ahojte všetci,

dnes by som sa chcela vrátiť niekde k začiatku, kde som spomínala v článku “Čo na raňajočky” jeden úžasný bio džemík – čučoriedkový od firmy Mount Berry, ktorý sme s Haničkou objavili v jednom príjemnom bio obchode v Petržalke na Gercenovej ulici. Papali sme ho spolu na raňajočky a Haničke veľmi chutil.

Keďže sme ho dosť rýchlo zjedli, vybrali sme sa na výlet do tých končín, aby sme opäť zalovili v regáloch a kúpili a vyskúšali niečo nové z radov čučoriedkových a brusnicových bio-zázrakov 🙂

Ozaj, viete že malé bobuľky sú bombou pre vaše zdravie, nevyhýbajte sa im – hoci ide o malé plody, sú pre krásu a zdravie skutočne veľkými zdrojmi vitamínov.

Brusnice obsahujú dôležité minerály ako draslík, vápnik, fosfor a horčík, takisto sú významnou zásobárňou vitamínu C. Pektín v nich obsiahnutý má zase pozitívny vplyv na hladinu cholesterolu.

Čučoriedky sú skvelým ovocím, ktoré pomáha udržať pružnosť ciev. Sú bohaté na beta karotén a vitamín C. Spolu so železom prečisťujú krv a celkovo celý organizmus, sú účinné pri detoxikácii organizmu.

Bio-obchod má široký sortiment týchto ovocných zázrakov, takže som vybrala opäť jeden čučoriedkovo-brusnicový džemík, a 100% čučoriedkovo-jablkovú ovocnú šťavu aby Hanička mala super pitíčko. Džem sme už aj otvorili, Hanka spapala až dva chlebíky s džemom naraz a oblizovala sa až za ušami. Tuším budem musieť spraviť manželovi palacinky, aby si džem vychutnal aj on 🙂 Džúsik sme zatiaľ neotvorili, ale pri najbližšej príležitosti si určite namixujeme super nápoj.

Osobne sa veľmi teším, že tu máme takýchto šikovných mladých ľudí, ktorí sa nedajú odradiť stavom slovenského poľnohospodárstva a niekedy aj ignorácii Slovákov voči našim slovenským výrobkom (ako sa žiaľ hovorí – v susedovom tanieri chutí lepšie), hoci u nás máme naozaj super potraviny. Len ich treba kupovať, aby sa ich mohlo aj viac vyrobiť, viac spapať a tým pádom aj viac Slovákov (možno aj tých ignorujúcich) bude mať zamestnanie.