Ovocie – z lokálnej tržnice alebo z hypermarketu???

Leto je časom ovocia.

Už v zime sa nám určite zbiehajú slinky na jahody, čučoriedky, broskyne, slivky, jablká, a veeeľa ďalších 🙂

Bohužiaľ však nemáme v telefónnom zozname takú Marušku z rozprávky, ktorá má známosti v kruhoch dvanástich mesiačikov, a nejaké čerstvé by nám doviezla. Tak trpezlivo čakáme. Alebo sa vyberieme do hypermarketu. Tam stále “zúri” leto. Hlavne v sekcii ovocia a zeleniny. Jablká, jahody, pomaranče, slivky, hrušky a zasa veeeľa ďalších druhov. A tak je to celý rok. V lete sa dokonca regále v hypermarketoch prehýbajú pod ťarchou jahôd či hrozna z Talianska, hrušiek z Číny, čerešní z Belgicka, …. mám pokračovať? Asi nie… Sem tam sa na regáli mihne aj nejaká tá paprika, alebo niekoľko jabĺk zo Slovenska.

Napadlo Vám niekedy porovnať chute a vôňu ovocia a zeleniny z hypermarketu a z trhu? Na základe mojich skúseností sa toto skutočne porovnávať nedá.

A tipnete si kto má navrch? Broskyne pooberané ešte zelené niekde v Španielsku, postriekané nejakým svinstvom pred cestou aby nebodaj nezhnili,  cestujúce niekoľko dní, a skladované aj niekoľko týždňov, kým sa dostanú z regálu k nám domov? Alebo čerstvo naoberané rajčiny, či jablká a v ten deň ponúkané na trhu? Nechám na Vás, čo posúdite ako lepšie.

Napokon, zeleninu a ovocie nakupujeme už skoro len v lokálnom zelovoci, alebo na trhu. Tam kde mi vedia povedať rodokmeň ku každému kusu :-D. Niet divu, že našej malej Haničke potom to ovocie a zeleninka tak veľmi chutí.

Myslím, že je skutočne čas sa zamyslieť, čo je pre nás z dlhodobého hľadiska lepšie – momentálna cena za kilo (krátkodobý a podľa mňa aj krátkozraký pohľad); alebo drahšia cena, ale žiadna chémia, čo nám ničí zdravie (v budúcnosti ušetríme majland za lekárov). A navyše, podporíme to naše, lokálne slovenské.

Tak hor sa na trhovisko:-)

A tu pridávam ešte jeden zaujímavý článoček presne o tejto problematike: http://zena.sme.sk/c/6293295/nie-je-ovocie-ako-ovocie.html