Návrat k základom – back to basics :-)

Milí fanúšikovia,

naša stránka mala takú malú/veľkú pauzu, ale prišiel čas na to aby sme to zasa vo veľkom rozbehli :-).

V najbližších dňoch sa môžete tešiť na vychytávky, ktoré sme spolu s Haničkou zasa poobjavovali, poochutnávali, a už sa tešíme, ako Vám ich predstavíme.

Keďže naša stránka nie je IBA o ochutnávkach, ale celkovo o zdravšom/zdravom papaní, našla som skutočne krááásny článoček – rozhovor s pánom profesorom Viliamom Badom, prednostom III. Internej kliniky LFUK na bratislavských Kramároch. Veľmi pekne hovorí o tom, ako sme sa my a hlavne naše stravovacie návyky v dnešnej “pohodlnej” dobe zmenili, medzi riadkami nám dáva veľa cenných rád ako sa stravovať, alebo lepšie povedané – K čomu sa v našej strave a životnom štýle vrátiť. Tiež vyvracia viaceré mýty o tom, čo je “zdravé a čo nezdravé” – napríklad bravčová masť versus super umelý margarínik, ktorý má ale v televízii krásny reklamný spot :-).

Takže Vám prajem príjemné čítanie… http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/13672-jedzte-zdravo-ako-jedli-nasi-predkovia/

..a keď článoček dočítate, hybaj namočiť pekne fazuľku na zajtrajšiu fazuľovú polievku. A pozor na to, aby ste si kúpili v obchode fazuľku dopestovanú na Slovensku:-). Samozrejme, opäť hľadáme ihlu v kope sena, ale my sme s Hankou našli, a je výborná. Slovenské strukoviny predáva firma Krups s.r.o. pod značkou Svitko, to najlepšie pre Vašu kuchyňu. A veru, Hanička si ide za takou šošovičkovou, alebo fazuľkovou polievočkou takpovediac nohy dolámať.

Pýtate sa na recept? Nech sa páči:

Fazuľová / Šošovicová polievka

Cca 250-300g strukoviny (malá biela fazuľka, alebo šošovica sa varia najkratšie, sú rýchlo mäkké) namočím cez noc, pred varením vodu zlejem a ja ešte raz strukovinku prepláchnem. Treba dať variť do vody spolu s 3 bobkovými listami, troma zemiačkami pokrájanými na kocky a trochou soli. Korenie nedávam, keďže varím predovšetkým pre Hanku, ale my sme si už zvykli a už nám to ani nechýba. Povaríme, kým fazuľka/šošovica nie je mäkká, pridáme asi šálku polotučného mlieka, alebo 10% smotany s rozmiešanou 1 lyžicou celozrnnej múky na zahustenie a štipkou mletej sladkej červenej papriky,  poriadne premiešam a vypnem. Nechám chvíľku vychladnúť a dochutím soľou, cukrom, troškou octu – každý podľa vlastnej chuti. Hanička si veľmi ľúbi do polievočky namáčať chlebíček. 🙂 Dobrú slovenskú chuť :-)))